האם אני צריך שעון נוכחות לעסק?

כל עסק צריך לנהל את שעות העבודה של עובדיו בצורה נכונה, אחד הכלים הכי יעילים ונפוצים בנושא של ניהול עובדים יעיל ובקרה אחר נוכחות העובדים הוא הצבת שעון נוכחות בכניסה לבית העסק.

המטרה לשמה נועד השעון הוא להקל על עבודת המנהל במעקב אחר שעות העובדים.

איך שעוני נוכחות נותנים פתרון לניהול עובדים תקין?

העובדים מגיעים כל יום ומחתימים כרטיס עבודה בשעון בכניסה לעבודה וביציאה מהעבודה.

השעון משדר את הנתונים הללו למערכת הנוכחות של בית העסק ובכך המעסיק יכול לראות מתי כל עובד הגיע לעבודה ומתי כל עובד עזב את העבודה, בנוסף, יכול המעסיק לראות בסוף החודש את כמות השעות שהעובדים עבדו ובהתאם לכך לשלם משכורת או להסיק מסקנות תפעוליות שונות בהתאם.

עובד מחזיק שעון

אילו סוגים של שעונים נפוצים בשוק?

שעון נוכחות זיהוי פנים – מאפשר לעובד לדווח נוכחות ללא צורך לגעת בשעון כלל – בעזרת מצלמה קטנה בשעון אשר קוראת את תווי הפנים של העובד בעזרת אלגוריתם חכם ומדויק עד 99%.

שעון נוכחות טביעת אצבע – העובד מדווח בעזרת בצבת אחת מאצבעותיו על קורא טביעות האצבע שבשעון ובעזרת אלגוריתם חכם מתבצע זיהוי העובד המתאים.

שעון נוכחות כרטיס קירבה – העובדים מדווחים בעזרת כרטיס קירבה או צ'יפ אישי שלהם.

איזה שעון מתאים לעסק שלי?

שעון זיהוי פנים הינו השעון המשוכלל והמתקדם ביותר בין יתרונותיו הרבים הוא גם חוסך מגע של העובדים עם השעון ולכן בעקבות מגפת הקורונה הפך למבוקש ונפוץ יותר בבתי העסק, העובדה ששעונים מסוג זה הם משוכללים מאוד מבחינה טכנולוגית ובד"כ מציעים גם אפשרות לדיווח באמצעות טביעת אצבע, סיסמה וכרטיס גורמים לכך שהשעון הינו הסוג היוקרתי ביותר של שעוני נוכחות.

שעון נוכחות טביעת אצבע הינו סוג השעון הנפוץ והשימושי ביותר וזאת בשל מגוון רחב של סיבות:

  1. עלותו נמוכה משעון זיהוי פנים.
  2. מאפשר זיהוי העובד גם באמצעות כרטיס קירבה או סיסמה.
  3. דיוק עד 100% בעזרת אלגוריתם קריאת אצבע מתקדם.
  4. מנגנון קריאת האצבע הינו מהיר ביותר ולכן מתאים מאוד לעסקים מרובי עובדים אשר מגיעים באותה השעה.
שעון נוכחות טביעת אצבע

למי אנו לא ממליצים להשתמש בטביעת אצבע כאימות העובד בשעון?

אם אתם מסגריה, נגריה או חברת ניקיון, כלומר חברה בה העובדים משתמשים הרבה בכפות הידיים שלהם וכתוצאה מכך טביעות האצבע של העובדים נשחקות וקריאת טביעת האצבע נעשית קשה יותר אנו נמליץ על שימוש בשעונים עם אפשרות זיהוי אחרות אשר יתאימו יותר לסוג העסק שלכם.

שעון כרטיס קירבה נחשב לשעון פשוט ונוח לתפעול שכן לכל עובד ישויך כרטיס או צ'יפ אותו יקרב לשעון בעת הדיווח, השעון מיועד לעסקים אשר סומכים על העובדים שלהם שכן כרטיס קירבה בניגוד לזיהוי פנים או טביעת אצבע ניתן להעברה בין העובדים, בין יתרונות השעון תמצאו בניית אמון מול העובדים, נוחות תפעול(כמו שמעבירים צ'יפ בחדרי כושר) ועלות השעון שהינה זולה יותר.

לסיכום, כל בית עסק צריך להכיר את האפשרויות העומדות בפניו בניהול עובדים תקין, כמו גם לבדוק את היתרונות של כל שעון אל מול צרכי העסק, בעזרת שקלול כל המרכיבים הללו יכול האחראי לקבל את ההחלטה הנכונה בבחירת שעון נוכחות לעסק.

/ 5.

שתף עמוד:
מאמרים נוספים
דילוג לתוכן