שעון נוכחות עובדים

זה קורה בעיקר בגלל התיקונים שהוכנסו לחוק הגנת השכר, לפיהם כל נטל ההוכחה בכל הקשור לנוכחות או היעדרות של אנשים ממקום העבודה (היעדרות, בעיקר), נופל על המעסיק עצמו. משמעות התיקונים הללו היא, שאם בעבר עובד שהמעסיק טען כלפיו שהוא לא נמצא במשרד את כמות השעות שהוא צריך להימצא בועל פי הסכם ההעסקה צריך היה להוכיח בעצמו שזה לא נכון, הרי שהיום המעסיק הוא זה שצריך להוכיח שזה נכון. 

כדי לדעת בדיוק

התקנת שעון עובדים במקום העבודה מאפשרת לבעל העסק לקבל רישום מדויק של מספר השעות שבהן שהה העובד בין כותלי המשרד, וזאת בצורה נוחה וקלה. כאשר מתקינים שעון נוכחות עובדים במקום,הוא רושם את שעות הכניסה והיציאה של העובדים על כרטיס העובד שלהם. את הנתונים הללו מעבירים למחלקת השכר במקום העבודה, שם מכניסים אותם למחשב ויכולים לדעת בדיוק האם העובדים מילאו את מכסת השעות שלהם. חלק מהדגמים מאפשרים גם הוצאת סיכום יומי וחודשי של שעות הנכוחות, דבר שמקל מאוד על ניתוח הנתונים.

שעוני נוכחות לעובדים

אפשר לבחור להתקין במקום שעון נוכחות עובדים שמאפשר החתמת כרטיס פעמיים ביום (כניסה אחת ויציאה אחת),כזה המאפשר החתמה מרובעת (שתי כניסות ושתי יציאות) כזה שמאפשר סימון של חריגות מהשגרה(יציאה / כניסה מוקדמת, שעות נוספות וכד') ועוד ועוד. על כל בעל עסק לבחור את השעון המתאים ביותר לצרכיו,על פי אופי הפעילות במקום העבודה והיקפה.
לומן מציעה לכם מגוון רחב של שעוני נוכחות מתוצרת החברות המובילות בשוק, ותשמח לספק לכם ייעוץ מקצועי
לבחירת המכשיר המתאים.

לפרטים נוספים ולהזמנות חייגו 03-6826566

/ 5.

שתף עמוד:

מתקשים לעקוב אחר נוכחות העובדים?

לקבלת ייעוץ אישי השאירו פרטים!

דילוג לתוכן